Získaj skúsenosti v Mekáči

Budú sa ti hodiť. Napríklad aj niekde inde :)

Ahoj, volám sa Dano a rád by som ti ukázal, ako rýchlo a ľahko si v Mekáči môžeš vybudovať kariéru.
Som si vedomý svojich kvalít, ktoré som mohol získať a rozvíjať aj vďaka McDonald´s. A viem, že vďaka nim sa mi otvorili dvere pracovných možností, o ktorých sa mi na začiatku ani nesnívalo.
Už ako dieťa som bol cieľavedomý a v 16 rokoch som hľadal možnosť ako si privyrobiť a trochu sa osamostatniť. Mekáč bol jediný, kto v takom veku bral a nechcel žiadne skúsenosti. Dokonca som vďaka slobode v plánovaní zmien v pohode stíhal školu. A tak to všetko začalo.

Keď som nastupoval na pozíciu crew, stačila mi len chuť do práce a zodpovedný prístup.

Aké skills som tu získal?

  • zodpovednosť a spoľahlivosť
  • schopnosť organizovať si vlastný čas (práca, škola, zábava)
  • schopnosť komunikovať s kolegami a taktiež aj s nadriadenými
Reštauráciu, v ktorej som pracoval, som mal len 10 minút od domu. Preto som mohol chodiť častejšie aj na krátke zmeny. Učil som sa veľmi rýchlo a po pár mesiacoch som začal trénovať nováčikov.

Skĺbiť doterajšiu náplň práce so zaúčaním mi nerobilo žiadne problémy a neskôr som sa začal pozerať po nových príležitostiach...

Aké skills som tu získal?

  • schopnosť odovzdať svoje znalosti a skúsenosti druhým
  • naučil som sa komunikovať s podriadenými
  • ako občasný záskok som privoňal aj k manažérskej práci
Skvelé hodnotenia od všetkých nadriadených mi pomohli na prvú manažérsku pozíciu - vedúci tréningu. Keď som sa dostal na pozíciu vedúceho oblasti, došlo mi, že McDonald’s nemusí byť len brigáda a nastúpil som na polovičný úväzok. V tej dobe som končil strednú školu. Osvojil som si manažérske zručnosti čím ďalej tým viac, a ďalší postup bol už skôr prirodzený. Teraz študujem na vysokej škole a mojím cieľom je stať sa vedúcim celej reštaurácie. Preto pomáham aj s ďalšími aktivitami v reštaurácii a prehlbujem svoje znalosti. Hlavne pracujem na komunikácii s kolegami, pretože tá, je v McDonald´s najdôležitejšia.

Aké skills som tu získal?

  • zodpovednosť za rozvoj zamestnancov – od jednotlivca až po kompetentnosť úloh v celej reštaurácii
  • rozvíjať motiváciu a angažovanie ľudí
  • niesť značnú mieru zodpovednosti (aj za druhých ľudí)
Nechajte sa inšpirovať tými, ktorí rovnako ako ja naštartovali kariéru v McDonald’s. Schopnosti, ktoré tu získali, dokázali úspešne využiť vo svojom pracovnom živote aj v iných oblastiach :)

#SkillsForLife

Viac

Peter Krasnec
Generálny riaditeľ
AVE SK

Viac

Peter Praženka
Majiteľ bratislavského whisky baru

Viac

Adriana Boháčová
Tréningová a personálna manažérka McDonald’s SK

Peter Krasnec

Generálny riaditeľ AVE SK
#disciplina
#komunikacia
#systematickost

„V McDonald’s začína každý na tej najnižšej úrovni, ale keď si všimnú, že je človek šikovný, dokážu ho veľmi rýchlo posunúť o poschodie vyššie.“

Od upratovania reštaurácie až do kresla generálneho riaditeľa jednej z najväčších spoločností v oblasti nakladania s odpadmi, tak by sa dala v skratke opísať Petrova cesta. Disciplína, ktorú si osvojil, mu pomáha nielen v práci, ale aj pri štúdiu bojových umení.

Peter Praženka

Majiteľ bratislavského whisky baru
#komunikacia
#timovapraca
#manazment

„Práca v McDonald’s mi dala veľmi veľa. Dnes s odstupom času na to spomínam ako na najlepšiu školu života.“

V McDonald’s si Peter osvojil vedenie tímu a základy biznisu. Keď sa potom rozhodol otvoriť vlastný podnik, vďaka praxi v Mekáči vedel, že aby mu rozkvital pod rukami, je potrebné nezaspať na vavrínoch a neustále si udržiavať priazeň zákazníkov. Vďaka tomu sa jeho baru veľmi dobre darí.

Adriana Boháčová

Tréningová a personálna manažérka McDonald’s SK
#asertivita
#empatia
#pozitivnypristup

„Mojou náplňou práce je starostlivosť o zamestnanca, aby sa u nás cítil dobre od chvíle, keď k nám prvýkrát príde. To je rovnaké ako s rodinou.“

Ako všetci ostatní aj Adriana začínala v McDonald’s na „crew“ pozícii. Pretože ju bavila práca s ľuďmi, prihlásila sa na manažérsky kurz. Netrvalo dlho a prišla ponuka zúčastniť sa na programe High Potential, vďaka ktorému následne dostala možnosť uchádzať sa o pozíciu personalistu.

Prispôsobiť nastavenia Cookies